Asociace domácí péče ČR

tel: +420 775160744, mail: adpcr@seznam.cz


Přihlášení člena ADP-ČR

Nejste přihlášen(a).
přihlásit

Kontakt

ASOCIACE DOMÁCÍ PÉČE ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.

Davídkova 1068/69
182 00  Praha 8 - Libeň

KORESPONDENČNÍ ADRESA:
U Staré školy 4
110 00 PRAHA 1

IČ: 604 34 767

Registrovaná Ministerstvem vnitra ČR pod registračním číslem:
VS/1-21207/93-R

Bc. Ludmila Kondelíková
prezidentka ADP ČR

Tel.: +420 775 160 744
Email: adpcr@seznam.cz

DOMÁCÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE

Domácí zdravotní péče obsahuje široké spektrum zdravotních činností, které jsou poskytovány v pohodlí domácího prostředí klienta. Služby jsou určeny především pro chronicky nemocné, dlouhodobě nemocné, postižené či invalidní, ale i klienty v rekonvalescenci. Profesionální domácí zdravotní péče zahrnuje kromě zdravotní ošetřovatelské péče například - fyzioterapii, ergotrapii, logopedii, ... 

Domácí zdravotní péče je důležitou součástí zdravotní peče o klienta, kterému je možné zajistit zdravotní péči i mimo nemocniční prostředí, Díky domácí zdravotní péči, může být dnes o klienta postaráno nejen kvalitně, ale i efektivně. A to i v případech, kde dříve bylo zapotřebí hospitalizace.

 KOMU je domácí péče určena?

 ·         Pro klienty, kteří potřebují pomoc vzhledem k jejich nemoci či postižení 

·         Mají chronické onemocnění, které nevyžaduje hospitalizaci, ale je zapotřebí odborné péče a dohledu 

Mnohé studie prokázaly, že klienti, kteří se léčí v domácím prostředí se oproti léčbě v nemocničních zařízeních zotavují daleko rychleji. Rovněž potvrzují, že velké procento klientů upřednostňuje, je-li to jen trochu možné, tento způsob léčby.

Domácí zdravotní péče je poskytována všem věkovým kategoriím. Výrazné procento tvoří senioři, kteří upřednostňují žít nezávisle (tzn. mimo domov pro seniory) využívají právě domácí zdravotní péče. Dále pro dospělé, kteří jsou invalidní anebo se zotavují z akutního onemocnění. Ale i pro nezletilé a děti, u kterých je zapotřebí zajistit kvalifikovanou léčbu dětských onemocnění. A právě pro ně je bezpečí rodinného prostředí velmi důležitým kritériem. 

Druhy služeb poskytované Domácí zdravotní péčí

Na základě doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře Vám může být dle aktuálního zdravotního stavu poskytnuta péče v následujícím rozsahu:

Základní zdravotní péče – prevence a léčba proleženin, příjem tekutin a stravy, zábaly, obklady….

Odborná zdravotní péče – sledování vitálních funkcí, hodnocení aktuálního tělesného a duševního stavu odběr biologického materiálu, funkční vyšetření, podávání předepsaných léků, převazy a ošetření ran, aplikace léčebných kůr, zavádění sond a katétrů, aplikace nitrosvalových injekcí, infuzí, kyslíková terapie, inhalační terapie, rehabilitační péče, kondiční cvičení, podávání odborných informací, edukace klienta, ...

Specializovaná zdravotní péče – péče o klienty na ventilačních přístrojích, diagnostických přístrojích, podávání enterální výživy, péče o umírající 

Bližší informace o rozsahu a poskytování domácí péče Vám ochotně podá každá agentura domácí péče. Kontakt na agenturu ve vašem regionu najdete ZDE.

Ocenění našich členů

           

           

Partneři

 

OS Toulavé tlapky

 

 

Zelená hvězda

www.uklidovyservis.cz
CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality